TÜRKİYE’NİN KIYMET BİLMEZ KÂFİRLERİ

20.1.2020 19:05:00

TÜRKİYE’NİN KIYMET BİLMEZ KÂFİRLERİ

 

 

Şimdi, kâfir yazdığım için, Rahmet-i Rahman’a iltica etmiş bulunan müstesna insan Atatürk’e edep ve hayâdan uzak olarak dil uzatanlar mutlaka bana da aynısını yapacaklardır. Bizim için bu tavrı takınacaklara kâfir kelimesinin kapsadığı kavramı açıklamak gerekmektedir. Kâfir demek, sadece Allahsız, dinsiz, imansız demek değildir. Elbette böyle bir anlamı da vardır. Ama bu anlam, daha sonraları oluşturulmuş bir anlam olup, esas anlamı ciddi manada gölgeleyen bir anlam olduğu kanaatini taşımaktayım. Ancak daha bu anlam orta yerde yokken, yani söz konusu ettiğimiz bu anlamdan çok çok önce gelen ve esas olan bir anlamı vardır ki o da “GERÇEKLERİN ÜZERİNİ ÖRTEN” demektir. Türkçesi ise “NANKÖRLÜK ETMEK” demektir. İşte biz bu anlamla söze başlamış bulunmaktayız. Bizim kimsenin dini-imanı ile hiçbir ilgi ve alakamız yoktur, hiçbir zaman olmamıştır ve asla olamaz. Zira her beşerin cennete gitme şansı olduğu gibi, cehenneme gitme özgürlüğü de vardır. Bu konuda herkese iyi yolculuklar dileriz. Yolları geniş bahtları açık olsun.

Bakınız bu günlerde, kendini bilmez ve ancak okumak suretiyle edinilebilecek bir cehalet mertebesine ulaşmış bazı eçheller; çok uzaklardan gelerek vatanımızı işgal edip memleketin “Harim-i İsmeti”ni kirleterek ırzımıza ve namusumuza el uzatan emperyalistleri; milletin ve memleketin fakr-u zaruretine rağmen denize dökerek maddi ve manevi her neyimiz varsa selamete çıkaran merhum Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e edep ve hayâ sınırlarını aşan bir derecede dil uzatmış bulunmaktadırlar. Güya okumuş bu zavallılara acımaktan başka bir şey elimizden gelmez.

Bu zevat-ı muhterem bey efendiler ve dahi hempalarının temel amacı, bu konuda yazdıkları zırvalarından kazanç edinmek sevdası olsa gerek. Veya konuştukları TV’ye reyting edindirmek. Bunun başka türlü bir izahı olamaz. Yoksa Rahmeti Rahman’a iltica etmiş insanlar hakkında çirkin şeyler yazmanın veya konuşmanın başka ne hesabı olabilir. Dâru fenadan dâru bekaya uçmuş gitmiş insanlardan kimin ne beklentisi olabilir. Hani hayatta olan ve sorumluluğu bulunup da onu yerine getirmeyenler hakkında yazmak çizmek hiç şüphesiz bir mana ifade eder. Ama bu fani dünyada yaşadıklarını geride bırakarak, bizlerin de bir gün gideceğimiz bir mekâna uçup giden insanlar hakkında iyilikten maada söylenecek her şey abesle iştigal etmekten öte bir mana ifade etmez. Şayet böyle devam edilecek olursa-ki hep böyle olmuş ve olmaktadır- atalar deyimiyle buna havanda su dövmek denir. Bizimle birlikte yerküreyi işgal eden Hz. Âdem’in diğer çocukları fen ve bilimle uğraşarak toplumlarını refaha ulaştırıp dururken; maalesef bizler hâlâ lafı güzafla zaman kaybetmekteyiz. Bunu bize birilerinin yaptırmakta olduğundan hiç kimsenin şüphesinin olmaması gerektiği kanaatini taşımaktayız.

Eski bir deyimle, kadir kıymet bilmeyip har vurup harman savuranlara “Küfran-ı nimet ediyorlar” denir. Yani tüm iyilik ve güzellikleri, nankörlük edip görmezlikten gelmek demektir. Hele merhum Atatürk gibi bir zatın, kendi toplumuna kazandırdıklarını görmezlikten gelip O’na dil uzatmayı kınamaya yetecek kelimeler bulamadım. Kanaatimce hiç kimse de bulamaz. Yapılan, nankörlükten öte bir şeyler içermektedir. Abesin her türlüsü ifadeye konmuştur. Bu yapılan, ahlaksızlıktır, namussuzluktur, kahpeliktir ve dahi kâfirliktir. İçimiz yanıyor ama söylemekten başka hiçbir şeye gücümüz yetmemektedir.

Hani “Dinime küfür eden Müslüman olsa bari” diye bir darb-ı mesel vardır. Hele Atatürk’e dil uzatan şu zavallılar güruhuna bir bakın. Yahu sizin ağırlığınız kaç miligram. Şu güzelim memlekete sizin ne gibi bir hizmetiniz olmuş. Ha bire zırva dile getirmekten başka bir iş yapmıyorsunuz. Şayet o müstesna insan bu memlekete böyle bir rejim getirmemiş olsaydı, sizin gibi güruh-u cühela takımı nah bunları yazar veya konuşabilirdi. İşte siz böyle bir nimetin üzerini örtüp görmezlikten geldiğiniz için size Türkiye’nin kâfirleri demekteyiz. Zaten size ve sizin gibi düşünmekte olanlara tıpa tıp yakışan da bu olsa gerek.

Kadir kıymet bilen herkese selam ve muhabbetle.

Yazar : Dr. Hasan Yağar
Editor :

Anahtar Kelimeler:

20.1.2020 19:05:00
2337
0
İsim:
Yorum Sayısı:
Kalan Karakter:
x Cevap:
Yorumu Gönder

İlgili Yazılar

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • GEÇEN HAFTA
  • BU AY

Medya Yazarları

Mustafa İlhan BALIBEY

Baskil ve Çocuklarımız bunu hak etmiyor.

Mustafa İlhan BALIBEY

Baskil Tarım Kent Projesi

Mustafa İlhan BALIBEY

BASKİL'DE YIKILAN OKULLAR NE OLACAK

Mustafa İlhan BALIBEY

Muhtarların Mevzuattan Kaynaklanan Görev, Yetki, Hak ve Sorumlulukları

Mustafa İlhan BALIBEY

AFET YÖNETMELİĞİNE GÖRE YAPTIRILAN KONUTLARDA HAK SAHİBİ OLMANIN ŞARTLARI

Mehmet Salim Öztoksoy

Odtü’lü arkadaşının verdiği tepki

Mehmet Salim Öztoksoy

Bir Hidayet Öyküsü

Mehmet Salim Öztoksoy

Toparlayacak olursak, bir cinayetin birden fazla faili var.

Ahmet Karaca

Ziraat Mühendisleri Günü ve Tarımsal Öğrenimin Başlamasının 174. Günü

Ahmet Karaca

DEPREM SONRASI ELAZIĞ VE ÜRETİM POLİTİKALARI -1

Dr. Hasan Yağar

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNDE YEMİN KOMEDİSİ

Dr. Hasan Yağar

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNDE YEMİN KOMEDİSİ

Dr. Hasan Yağar

BA’DE HARAB’ÜL BASRA

Dr. Hasan Yağar

TÜRKİYE’NİN EN ACİL İHTİYACI: İDAM CEZASI

Dr. Hasan Yağar

DÜŞMAN YİNE YOLLARI KESMEK SEVDASINDA

Dr. Hasan Yağar

Kontrolsüz Nüfus Hareketleri ve Güvenlik Kuvvetlerinin Canhıraş çırpınışları

Mustafa İlhan BALIBEY

Muhtarların Talebi

Mustafa İlhan BALIBEY

Baskil’de üretilen kayısıları Malatya Kayısısı diye tescilledi.

Hilal Gök

Fethı Ağabey

İSA EFE

Fethi Sekin

YAVUZ BÜLENT BAKİLER

TÜRKÇE VE OKUMAK ÜSTÜNE...

BASKİL KAYISI ÇALIŞTAYI

BASKİL DÜNYANIN EN KALİTELİ KAYISI MEYVESİNİ ÜRETİYOR

Yavuz DONAT

Baskilli'nin biri... Dedi ki:

Yavuz DONAT

Baskil İlçesi

Yavuz DONAT

Baskil

Yavuz DONAT

Şehitler ölmez

Mustafa İlhan BALIBEY

Baskil Tomisa Kalesi

Mustafa İlhan BALIBEY

Muhtarların Görevleri

Sizce Baskil sahil bölgesine itfaiye merkezi kurulmalı mı?

DOVİZ-ALTIN
  • Alış Fiyatı

    Satış Fiyatı

Nöbetçi Eczaneler
Süper Lig Puan Durumu